युगान्डामा सोशल मिडिया माथि प्रतिबन्ध


काठमाडौं । पुस २९, अफ्रिकी राष्ट्र युगान्डाका राष्ट्रपति योवेरी मुसेभेनीले मंगलबार फेसबुक सँगै अन्य सोशल मिडिया प्लेटफर्महरुमा प्रतिबन्ध लगाएका छन् । युगान्डाले यसै हप्ता राष्ट्रपति चुनाव हुने तयारी समेत गरेको छ।

केही दिन अघि, फेसबुकले स्थानीय रूपमा बाज्जो र फुल फिगर भनेर चिनिने दुई मुसेभेनी समर्थकहरूको खाता बन्द गर्‍यो र यसमा कम्पनीले उनीहरूको खाताको दुरुपयोग गरिएको बताएको थियो ।बन्दका कारण सरकारले फेसबुकलाई देशमै बन्द गरेर सजाय दिइरहेको छ, म्यूसेभेनीले केहि पहिले भनेका थिए।

उनका समर्थकहरूको खाताहरू बन्द भए पनि मुसेभेनीसँग राम्रोसँग चलिएन, विशेष गरी युगान्डाले केही हप्ता अघि फेसबुकलाई राज्यको काउन्टीको सुरक्षाका लागि खतरनाक ठानेर केही खाताहरू बन्द गर्नको लागी गरेको प्रयासमा असफल भएको थियो ।

उनले फेसबुकका केही खाताहरू बन्द गर्ने हदसम्मको कार्य सरकारको विपक्षमा रहेको भन्दै आलोचना गरे र फेसबुकलाई युगान्डामा को राम्रो छ र को खराब छ भन्ने अधिकार नभएको बताए ।“फेसबुकले (एनआरएम) सन्देश केन्द्रहरू रोक्ने निर्णय गर्यो,” मुसेभेनीले सत्तारुढ राष्ट्रिय प्रतिरोध आन्दोलनलाई औंल्याउँदै आफ्नो भाषणमा भने।“कसैले किन त्यसो गर्थ्यो ? मैले मेरा मानिसहरूलाई यो बन्द गर्न भने। यदि यो युगान्डामा सञ्चालन गर्ने हो भने, यो समान रूपमा प्रयोग गर्नुपर्दछ।’उनले भने कि फेसबुक र अन्य सोशल मिडिया प्लेटफर्महरू बन्द गर्नु दुर्भाग्यपूर्ण तर अपरिहार्य छ। यद्यपि उनले युगान्डाबासीसँग माफी मागे जो यस बन्दबाट प्रभावित छन्।

Please comments here  

Address

    Maharajgunj Bansbari -03 Kathmandu
   01-4371605
   98 / 97
    [email protected]
   Reg. No. : 43/ 073-074

Our Team

प्रकाशक: चन्दा घिमिरे
सम्पादक: कमल राना
मुख्य सल्लाहकार: कुमार बस्नेत , मदनदास श्रेष्ठ
हाम्रो फेसबुक पेज